JavaScript (OOP) programozó képzés
A JavaScript a jövő program nyelve. A JS és különböző változatai már most képesek helyettesíteni a Front-end és Back-end hagyományosnak mondható változatait.
2025. január 15.
Kezdés: Szeptember 21 | November közepe | Január 15
A JavaScript a jövő program nyelve, ez nem is lehet kérdés. A JS és különböző változatai már most képesek helyettesíteni a Front-end és Back-end hagyományosnak mondható változatait.
A JS-ben programozhatunk applikációkat, játékokat, animációkat, intelligens kérdőíveket, továbbá adminfelületet is készíthetünk vele. Külső adatbázisból adatokat tudunk beolvasni és megjeleníten ia weboldalon, vagy éppen felülírhatjuk egy felhő alapú adatbázisban lévő adatokat.
Mint ebből a felsorolásból is látszik, a JavaScript egy multifunkciós nyelv, amely napjainkban a webfejlesztés elengedhetetlen részévé vált.
Mi is az a JavaScript?
A JavaScript eredete és felhasználási lehetőségei
JavaScript elhelyezése, importálása, betöltése egy HTML dokumentumbn
A programozás alapvető koncepciói
A JavaScript programozás alapjai
DOM Manipuláció
Gyakorlás: Tartalom megjelenítése HTML oldalon JavaScript segítségével
2. Programozás alapok JavaScript nyelven
Ebben a részben elsajáítjuk a programozás alapjait. Ha ezt megérted, akkor a többi programnyelvvel is boldogulni fogsz, hiszen a logikája minden programnyelvek hasonló. Temrészetesen ezeken az órákon bemutatjuk a JavaScript programozás sajátosságait is.
Típusok. Változók. Állandók.
Operátorok
String műveletek
Reguláris kifejezések
Összetett adattípusok. Tömbök, tömb műveletek, Object.
Vezérlési szerkezetek
if else
switch case
ciklusok
függvények (function)
Date - a dátum "típus"
3. Javascript alkalmazása front-enden
Ebben a részben gyakorlatban alkalmazzuk azt, amit elméletben már megalapoztunk. Hasznos, vagy szórakoztató mini-alkalmazásokat készítünk a weboldalunkra, például: időpont foglalás, ár kalkulátor, sorba rendezés játék, reakció tesztelő játék és lottó-sorsolás szimulátor.
A technológiai ismeretek hozzá a következők:
operátorok, tömbök, objektumok, function-ök
Modul Pattern Design
Grid generátor
DOM - Document Object Model
DOM - Eseménykezelés
Függvénytárak
4. Form validation
Javascript nélkül elküldjük a kitöltött űrlapot vagy kérdőívet, és majd kiderül, hogy az jó vagy hiba van benne. Viszont a böngészőben futó Javascript kóddal szabályokat határozhatunk meg a felhasználó számára és csak ezen szabályok mentén tesszük számára lehetővé az űrlap elküldését.
Ilyen szabályok például: helyes email formátum, karakterszámra vonatkozó megkötések, bizonyos mezők kötelező kitöltése, stb.
5. OOP - Objektum Orientált Programozás
Osztály szerkezete
Osztályok tulajdonságai és metódusai
Setter és Getter függvények
Osztályok származtatása
OOP és DOM
Mikro projekt (OOP): szerencsekerék, lottósorsolás szimulátor
6. Adatok lekérése más szerveren lévő adatbázisból
Itt egy gyakorlati példa erejéig egy nagyobb hangszer adatbázisból kérünk le hangszer adatokat. A böngészőből kéréseket küldünk a szerver felé, amelynek válaszát utána feldolgozzuk és megjelenítjük a felhasználónak. Ez újabb oldalletöltés nélkül megy végbe, AJAX felhasználásával.
Aszinkron Javascript és XML
Promise
Fetch API
kérések elküldése
válasz fogadása
a válasz feldolgozása és megjelenítése
7. Pagination filter
Az adatbázisból visszakapunk adott mennyiségű, mondjuk 100 db elemet, miután rákerestünk egy, pl. "webfejlesztés" kulcsszóra egy adatbázisból. A JavaScripttel való kivitelezés során ez az adatmennyiség lapozhatóvá válik, ezáltal egyszerre csak mondjuk 10 elemet jelenítünk meg, közben alul dinamikusan generálódik egy lapozó sáv, ebben az esetben 10 gomb, amelyek által tízesével tudunk lapozni a kapott adatok között. Ez a sáv az oldal alján található, és mindig dinamikusan, JavaScripttel generált.
A megvalósításhoz szükséges komplexebb DOM manipuláció, funkciók és AJAX.
B/2020/008338
Hirdető: Prooktatas
A hirdetés csak tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlatnak!
Ezek a tanfolyamok is érdekesek lehetnek számodra: