Pedagógiai munkatárs – Gyógypedagógiai asszisztens szakmairány

Fogyatékkal élőket tanít, különböző nevelő-, illetve fejlesztő célú foglalkozásokat tart számukra, hol csoportban, hol egyénileg.


Tanfolyam indulása:
2024. szeptember 01.
Tanfolyam díja:
10.000 Ft
Szolgáltatási díj beiratkozáskor 10 000 Ft/tanév; Szolgáltatási további díj: 10 000 Ft / a 2. és 4. félévben

Miért nálunk végezd el a tanfolyamot?
Egyéb juttatások diákigazolvány, családi pótlék, árvaellátás, egészségbiztosítás.
Állami finanszírozással végezhető.


A tanfolyam főbb adatai:
A tanfolyam besorolása:
Államilag finanszírozott szakképzés

A tanfolyam helyszíne:
Budapest

A tanfolyam ára:
10.000 Ft

A tanfolyam indulása:
2024. szeptember 01.

A tanfolyam hossza:
2 tanév

Ütemezés:
minden hétköznap: 08.00 és 17.00 között

Szükséges szakmai előképzettség:
A képzés érettségi után, állami finanszírozással végezhető el. A beiratkozáshoz szükséges az érettségi bizonyítvány és pályaalkalmassági vizsgálatok szükségesek.


(hirdetés)
Kiegészítő információk:

Tanulói jogviszony (nappali tagozat)

Kinek ideális választás a gyógypedagógiai asszisztens szakképesítés?

Ha olykor úgy érzed, már-már szinte kidurransz attól a rengeteg empátiától ami benned lakozik, és nincsenek fenntartásaid vagy előítéleteid a testileg/szellemileg visszamaradott gyerekekkel szemben sem… Netán ellenkezőleg: Éppen nekik, az ő életminőségük jobbá tételében segítenél a legszívesebben – nos, ez esetben a gyógypedagógiai asszisztens képzésnél keresve sem találhatnál jobb lehetőséget arra, hogy egy igazán hozzád illő szakmát sajátíts el!

A gyógypedagógiai asszisztens egy kétségbevonhatatlanul tiszteletre méltó célt szeme előtt tartva végzi munkáját. Hiszen azon személyek fejlesztésére szenteli hétköznapjait, akik a társadalomnak mondhatni leginkább kiszolgáltatott tagjait képezik: a testi, illetve lelki fogyatékkal élő fiatalok életének jobbá tételét igyekszik elősegíteni – e cél megvalósításához viszont rengeteg különböző gyógypedagógiai módszert szükséges ismernie, ezeket pedig magabiztosan, hatékonyan kell alkalmaznia a tanfolyam sikeres elvégzése után, a mindennapi munkavégzése során is.

A Meta-Don Bosco Szakgimnázium kiváló oktatói tesznek róla, hogy a gyógypedagógiai asszisztens képzés során minden egyes tanuló megkapja ezeket a kompetenciákat. Lehetőséget biztosítunk, hogy a gyógypedagógiai segítségnyújtásról tapasztalt szakemberek közreműködésével minden olyat megtanulhasson, amit csak e szakmában tanulni, illetve tanítani lehetséges. De a képzés elméleti és gyakorlati ismereteinek maradéktalan elsajátítása önmagában még nem szolgál biztosítékul arra, hogy valakiből jó gyógypedagógiai asszisztens váljon – mint ahogy az első bekezdésben finoman utaltunk is rá, az igazán eredményes gyógypedagógiai munkavégzéshez szükség van az egyén részéről bizonyos pszichológiai tulajdonságok meglétére is: úgymint a türelem, az empátia, a segítőkészség, a rendkívül körültekintő figyelmesség… Ez utóbbiak pedig sajnos nem, vagy legalábbis rendkívül minimális mértékben tanulhatóak meg azok számára, akik természetüknél fogva más temperamentumúak.

 

Milyen munkafeladatai vannak egy gyógypedagógiai asszisztensnek?

Fogyatékkal élőket tanít, különböző nevelő-, illetve fejlesztő célú foglalkozásokat tart számukra, hol csoportban, hol egyénileg. Előfordul olyan is, hogy szimplán felügyelnie kell a tanulókra, vagy elkísérni őket egyik helyről a másikra. A gyógypedagógiai asszisztens képzés által kellő mértékben felkészített munkaerő szükség esetén gond nélkül képes ellátni az esetlegesen felmerülő gondozási feladatokat is. Némi adminisztrációs kötelezettsége is lesz, de ez a tevékenység minimális részét képezi a segítő munkakörének.

 

Elhelyezkedési lehetőségek a gyógypedagógiai segítő munkatárs képzés elvégzése után:

A gyógypedagógus asszisztens kollégát rendszerint tárt karokkal várják különböző szanatóriumok, továbbá a fogyatékos személyek számára létrehozott napköziotthonok, oktatási- és nevelési intézmények, és más egyéb, ez utóbbiakhoz hasonló közösségi csoportosulások is.

Mivel ez a képzés nem ad pedagógusi végzettséget, a sikeres záróvizsgát követően kapott bizonyítvány nem jogosít fel arra, hogy a speciális segítségnyújtást gyógypedagógus nélkül irányítsa például egy napközis csoport mindennapjai során, vagy hogy önállóan tanítsa a gyerekeket. Ellenben rendszerint könnyedén megpályázható pl. egy gyógy- vagy fejlesztőpedagógus segítésére irányuló munkahely, vagy akár bizonyos speciális célcsoportokra fókuszáló gyermekvédelmi-, vagy szabadidő-szervezői pozíciók is.

Felsőoktatási intézményekbe pedagógiai szakokra történő jelentkezésnél többletpontokat jelent a szakmai bizonyítvány.

34 fő jelentkezését várjuk nappali tagozatra államilag finanszírozott képzés keretében.


Egyéb feltételek:

A 2011. évi CXC. törvény (a nemzeti köznevelésről) 60.§ (2) és (7) alapján nappali tagozaton csak az kezdheti meg tanulmányait, aki az adott tanévben nem tölti be a 25. életévét, vagyis – a 2024/2025. tanév esetében – 2001. január 1-jén vagy később született.

A szakma azonosító száma:
4011901



Hirdető: META – Don Bosco Technikum és Szakgimnázium

A hirdetés csak tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlatnak!

Ezek a tanfolyamok is érdekesek lehetnek számodra:

Nem szeretnél lemaradni? Vedd fel velünk a kapcsolatot!

A jelentkezés nem jár kötelezettséggel.

Érdekel! A jelentkezés nem jár kötelezettséggel.

A tanfolyamnet.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz.

Részletek »