Speciális gyógypedagógiai módszertanok konzulens tanfolyam
A tanfolyam célja, hogy átfogó, gyakorlatorientált tudást nyújtson a résztvevők számára az SNI státusszal rendelkező, neurodiverz gyermekek komplex támogatásáról.
2025. április 26.
Részletfizetés lehetséges! Bővebben a fizetési információkban.
Egyösszegű befizetés esetén. Hitelkalkulátor »
Képzeld el, hogy ott állsz egy gyermek mellett, aki másképp látja a világot, mint a legtöbben. A szeme csillog, de a tantermi szabályok, az írott szavak vagy a mindennapi társalgás akadályok elé állítják. Mit tennél? Hogyan segíthetnél neki abban, hogy saját tempójában, saját útján járhasson, miközben a környezet is támogatja őt?
Akár szülőként szeretnéd jobban megérteni a gyermekedet, akár pedagógusként, gyógypedagógusként vagy pszichológusként keresel hatékony módszereket a mindennapi munkádhoz, ez a tanfolyam segít neked abban, hogy ne csak elméleti tudással gazdagodj, hanem valódi, azonnal alkalmazható technikákat sajátíts el.
Ez a képzés nem csupán tananyagok gyűjteménye. Ez egy izgalmas, felfedező utazás a neurodiverzitás világába, ahol megértheted azokat a láthatatlan akadályokat, amikkel az SNI (sajátos nevelési igényű) státusszal rendelkező, neurodiverz gyermekek nap mint nap szembesülnek. De ami ennél is fontosabb: gyakorlati eszközöket kapsz, amelyekkel igazi változást érhetsz el az életükben.
A képzés célja
A tanfolyam célja, hogy átfogó, gyakorlatorientált tudást nyújtson a résztvevők számára az SNI (sajátos nevelési igényű) státusszal rendelkező, neurodiverz gyermekek komplex támogatásáról. A képzés során nemcsak az elméleti ismeretek elsajátítása a cél, hanem olyan praktikus módszerek és stratégiák megismerése is, amelyek az oktatási, pszichológiai és jogi területeken egyaránt segítik a gyermekek optimális fejlődését és társadalmi integrációját. A tanfolyam lehetőséget kínál a résztvevőknek arra, hogy magabiztosan felismerjék az egyedi szükségleteket, és hatékony támogatást nyújtsanak mind az iskolai környezetben, mind a mindennapi életben.
A képzés során szerzett ismeretek segíthetnek a korai felismerésben, amely kulcsfontosságú a megfelelő fejlesztés időben történő megkezdéséhez, hiszen minél előbb kap egy gyermek egyénre szabott támogatást, annál nagyobb eséllyel tudja kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Az autizmus spektrumzavar, az ADHD, a tanulási zavarok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia) és egyéb SNI-hez kapcsolódó kihívások felismerése és kezelése nemcsak a szakemberek, hanem a szülők számára is lényeges, hiszen az otthoni környezetben alkalmazott stratégiák és támogatási formák jelentősen hozzájárulhatnak a gyermek sikerességéhez mind az iskolai, mind a mindennapi életben.
Célunk, hogy minden érintett magabiztosabban és hatékonyabban tudja támogatni a gyermekeket az otthon, az óvodában vagy az iskolában felmerülő kihívások során.
Képzés célcsoportja
- Szülők, akik szeretnének közelebb kerülni gyermekükhöz és jobban érteni a viselkedésüket.
- Pedagógusok, akik azonnal alkalmazható módszereket keresnek.
- Fejlesztő- és gyógypedagógusok, akik bővítenék szakmai eszköztárukat.
- Pszichológusok és más szakemberek, akik neurodiverz gyermekekkel dolgoznak.
- Mindenki, aki hisz az inkluzív nevelés erejében, és szeretne aktívan tenni érte.
A neurodiverzitás fogalma és jogi szabályozás
Fejlődéspszichológiai alapok, korai felismerések. Tünet, vagy tünetegyüttes?
Autizmus spektrumzavar és pedagógiai támogatás
ADHD és viselkedésszabályozás
Tanulási zavarok és egyéb BNO kódok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, stb.)
Érzelmi és viselkedési problémák az SNI gyermekek körében
Kommunikációs stratégiák és alternatív módszerek
Szakszolgálatok és szakértői bizottságok szerepe
Esetmegbeszélés és tapasztalatcsere
A szülőkkel és a szakemberekkel való együttműködés
Életvezetési és önállósági fejlesztési stratégiák
B/2020/000414
B/2020/000414/ E/2020/000045
Hirdető: Best-Work
A hirdetés csak tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlatnak!
Ezek a tanfolyamok is érdekesek lehetnek számodra: