Biztonságszervező szakmai képzés
A biztonságszervező magánbiztonsági feladatokat lát el, de ha a munkáltató megbízza vele, tervezési, irányítási, szervezési, ellenőrzési tennivalói is vannak.
2025. február 15.
Részletfizetés lehetséges! Bővebben a fizetési információkban. Hitelkalkulátor »
A biztonságszervező magánbiztonsági feladatokat lát el, de ha a munkáltató megbízza vele, tervezési, irányítási, szervezési, ellenőrzési tennivalói is vannak. Afféle középvezető a magánbiztonságban. Fő feladata a vagyonvédelmi törvényben meghatározottaknak megfelelően a megbízó, illetve a munkáltató vagyonának védelme, valamint személyek, munkavállalók védelmével kapcsolatos feladatok ellátása. Tennivalóit önállóan látja el a végzettségének megfelelő – vagyonvédelmi, katasztrófavédelmi, tűz- és munkavédelmi – területen, és tervező, szervező, meghatározott mértékben irányítói és ellenőrzői tevékenységet végez. Gazdálkodó szervezet, vagyonvédelmi vállalkozás alkalmazottjaként vagy megbízottjaként közreműködik a döntések előkészítésében, a létesítmény vagy a személyi biztonság feltételeinek kialakításában. Elkészíti a feladatához kapcsolódó dokumentációkat, terveket, szükség esetén javaslatot tesz azok módosítására. Végrehajtja és végrehajttatja az élet- és vagyonmentéssel kapcsolatos intézkedéseket. Rendkívüli események esetén a helyzetnek megfelelően intézkedik. Feladatait a jog és szakmai szabályok betartásával a munkáltató és a megbízó gazdasági érdekeinek figyelembevételével látja el.
Képzés célja
A Biztonságszervező szakképesítést megszerzők alkalmassá válnak a vagyonvédelemben magasabb szintű szaktudásukkal a szervezői, irányítói és koordinálói tevékenység ellátására – középirányítói pozícióban. Cél a képzés során, hogy a résztvevő megtanulja segíteni a vagyonvédelmi tevékenység vállalásához szükséges előkészítő munkát, vegyen részt a biztonsági feladatok végrehajtásában, szervezésében, működjön közre az ellenőrzésben és a végrehajtói feladatokat ellátó vagyonőrök közvetlen irányításában. Szakmai ismereteikkel képesek legyen segíteni a döntéshozatalt és hozzájárulni a gazdaságos és biztonságos munkaerőszervezéshez. Tudjanak hatékony részt venni a tömeg- és sportrendezvények biztosításának végrehajtásában. A Biztonságszervező résztvevőknek érteniük kell a szakmai ismeretek önálló feldolgozására, átadására, koordináló tevékenység ellátására.
Betölthető munkakörök
FEOR 5254 Biztonsági őr, Munkahelyi biztonsági felügyelő
Szakmai gyakorlat
A 2 x 6 óra gyakorlat letölthető a képzés ideje alatt a résztvevő által választott vagyonvédelmi vállalkozásnál – lehetőség szerint ügyeleti diszpécserközpontban és rendezvényszervezés/biztosítás alatt.
Vizsga
A képzésben részt vett vizsgázó a Felnőttképző közreműködésével/önállóan jelentkezik a képesítő vizsgára a képzés követelményeinek igazolásáról a Felnőttképző által kiállított tanúsítvánnyal és az értékelt Őrzés-biztonsági tervvel a BM független akkreditált vizsgaközpontban. A sikeres vizsga nyomán képesítő bizonyítvány szerezhető, ami államilag elismert szakképesítést tanúsít.
A vizsgadíjat a vizsgaközpont határozza meg.
A biztonságszervezés jogi, szakmai ismeretei
A biztonságszervező általános feladatai
Az egyes szakterületeken ellátandó tervezési tevékenységek
A biztonságszervező szervezési teendői
Őrzés-biztonsági terv készítése
Biztonságszervezői gyakorlat
A szolgálatellátás munkaügyi szabályai
Az intézkedéseket követő teendők
10324029
B/2020/000414/ E/2020/000045
Hirdető: Best-Work
A hirdetés csak tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlatnak!
Ezek a tanfolyamok is érdekesek lehetnek számodra: